Miesiąc listopad to czas szczególnej zadumy,  refleksji, wdzięczności i pamięci o tych, którzy odeszli. Od wielu lat w naszej szkole odbywa się konkurs na najpiękniejszą wiązankę. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowują wieńce, które potem składamy na grobach nauczycieli pracujących kiedyś w naszej szkole. Jest to wyraz naszego szacunku i podziękowań tym nauczycielom, których praca, wiedza, serce żyją nadal w kolejnych pokoleniach uczniów. Za każdym razem to mała lekcja lokalnej historii i historii naszej szkoły.
Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć Pani Bogumile Sikorze - emerytowanej nauczycielce matematyki w SP 3, która niezmiennie od lat jest z nami w tych dniach, oprowadza po cmentarzu, wskazuje groby, opowiada o nauczycielach, uczy nas pielęgnować o nich pamięć.

Konkurs na wiązankę