W dniu 22 czerwca odbył się IX Rajd „Orlika” zorganizowany przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna 15. Pułku Piechoty „Wilków” oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Puławach we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej (Oddział w Lublinie). Impreza ta była formą uczczenia i upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, a w szczególności Mariana Bernaciaka „Orlika”. W rajdzie wzięła udział liczna grupa uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach. 12 naszych uczniów razem z opiekunami: panem Kamilem Niemczukiem i panem Marcinem Mitruczukiem spotkała się razem z innymi uczestnikami rajdu w Puławach pod Urzędem Miasta, wzięła udział w apelu pamięci przy byłym budynku Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, a później maszerowała na trasie: Niebrzegów – Bonów – Rezerwat Piskory – Sachalin (miejsce koncentracji oddziału „Orlika” przed atakiem na PUBP) – Jaworów. W trakcie rajdu uczniowie m.in.: śpiewali piosenki żołnierskie, uczyli się musztry, bawili się w gry terenowe, mieli pogadanki historyczne. Ważnym punktem rajdu dla uczestników tej imprezy było wspólne ognisko oraz wręczenie legitymacji podpisanych przez Komendanta Rajdu. Dla uczniów była to świetna żywa lekcja historii, która trwała cały sobotni dzień.

Nasi uczniowie w rajdzie Orlika