Dnia 26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków, choć obchodzony był właściwie przez cały tydzień!  Działo się naprawdę dużo. Pod opieką nauczycielek języków obcych uczniowie różnych klas młodszych i starszych poszerzali swoją wiedzę nie tylko o językach Europy, ale całego świata. Nagrano kilka filmików, na których dzieci prezentują podstawowe zwroty w wielu językach, np. tureckim czy albańskim. Uczniowie klas 8   przeprowadzili lekcje na temat różnych języków - przybliżyli swoim rówieśnikom podobieństwa i różnice między językami, pouczyli najdłuższych wyrazów, palindromów i idiomów. Na kilku lekcjach j. obcych przeprowadzono quizy wiedzy o językach, np. migowym i uczniowie potrenowali tzw. łamańce językowe, co okazało się świetną zabawą. W przeróżnych miejscach w szkole, np. na drzwiach, ścianach i tablicach informacyjnych pojawiły się liczne informacje o językach, kolorowe słowniki zwrotów przygotowane przez klasy 4 i 5, ciekawostki, łamańce językowe i zagadki dotyczące naszej mowy ojczystej i języków obcych. To wszystko dało dowód na to, że zawsze jest dobry moment na naukę języków, do czego ogromnie zachęcamy.

Tydzień Języków w SP3